RİJİT ZİNCİR TEKNOLOJİSİ

SERAPID zincir teknolojisi, çok ağır yükleri RİJİT bir şekilde hem İTİP hem ÇEKEBİLEN zincirlerdir. Bu sayede çok ağır kalıpları hareket ettirmek ve hassas bir şekilde pozisyonlamak mümkündür.

Bu İtme- Çekme hareketi gerçekleştirilirken zincir rulo halinde çok dar bir alanda kolayca depolanabilmektedir.
PPS İtme - Çekme Sistemleri

PPS pres arkasına veya yanına monte  edilerek kullanılabileceği gibi, pres önüne konumlandırılan bir masaya da montajı mümkündür.

İtme çekmede kullanılan zincirleri aşağıda, yukarıda ya da yatay olarak metal kasetler içinde saklama imkanı sunar.

Preslerde kullanılan PPS sistemleri en pratik sonuçları pres önü konsollar ve pres tablasına monte edilmiş kalıp kaldırıcılar ile verilmektedir. Bu sistemlerde yaklaşık kalıp değiştirme süresi 15 dk. civarındadır.
GPO Kalıp Arabaları

SERAPID Kalıp arabaları fabrika içinde kalıpların güvenli bir şekilde naklini gerçekleştirebildiği gibi aynı zamanda kalıpların pres içine itilip çekilmesini ve hassas bir şekilde pozisyonlanmasını sağlayan zincirli itme çekme sistemleriyle donatılmıştır. 12 ton'a kadar olan standart modellerin dışında müşteri istekleri doğrultusunda geliştirilmiş bağımsız çözümlerde sunabilmektedir.

GPO kalıp arabalarıyla kalıp değiştirme süresi yaklaşık 15 dk. civarındadır.

 
Uygulamalar
SEPAPID firması her yeni teknolojisinde biraz daha geliştirdiği rijit zincir teknolojisini forklift, kalıp değiştirme arabaları ve daha bir çok ürüne adapte ederek esnek hızlı kalıp değiştirme çözümleri sunmaktadır.
TPCH Forklift ataşmanı Max 4 tonMobil kalıp yükleme masası 50 + tonRayda hareket eden kalıp arabaları 50 + ton


Tahrikli kalıp yükleme konsolları Max 15 ton(QDX mbe)Uygulama Videoları